sabnzbd - en to nb translation catalogue (951 entries)

en: Failed to start web-interface
nb: Kunne ikke starte webgrensesnittet

en: Cannot find web template: %s, trying standard template
nb: Kan ikke finne webmal: %s, prøver standardmal

en: _yenc module... NOT found!
nb: _yenc-modul... IKKE funnet!

en: par2 binary... NOT found!
nb: par2-binærfil... IKKE funnet!

en: unrar binary... NOT found
nb: unrar-binærfil... IKKE funnet!

en: unzip binary... NOT found!
nb: unzip-binær... IKKE funnet!

en: Please be aware the 0.0.0.0 hostname will need an IPv6 address for external access
nb: Husk at vertsnavnet 0.0.0.0 krever en IPv6-adresse for ekstern tilgang

en: Disabled HTTPS because of missing CERT and KEY files
nb: Deaktiverte HTTPS på grunn av manglende CERT- og KEY-filer.

en: SABnzbd %s started
nb: SABnzbd %s startet

en: SABnzbd shutdown finished
nb: SABnzbd er nå avsluttet

en: Signal %s caught, saving and exiting...
nb: Signal %s mottatt, lagrer og avslutter...

en: fetching msgid %s from www.newzbin2.es
nb: henter meldings-id %s fra www.newzbin2.es

en: Error Fetching msgid %s from www.newzbin2.es - Please make sure your Username and Password are set
nb: Feil under henting av meldings-id %s fra www.newzbin2.es - Kontrollér at brukernavn og passord er satt

en: Trying to fetch NZB from %s
nb: Forsøker å hente NZB fra %s

en: Cannot create temp file for %s
nb: Kan ikke lage midlertidig fil for %s

en: Trying to set status of non-existing server %s
nb: Forsøker å sette status på ikke-eksisterende server %s

en: Too little diskspace forcing PAUSE
nb: For lite diskplass, nedlasting satt på pause

en: Failure in tempfile.mkstemp
nb: Feil i tempfil.mkstemp

en: Saving %s failed
nb: Lagring av %s mislyktes

en: Loading %s failed
nb: Lasting av %s mislyktes

en: Test Notification
nb: Test varslingen

en: None
nb: Ingen

en: Default
nb: Standard

en: WARNING:
nb: ADVARSEL:

en: ERROR:
nb: FEIL:

en: unknown
nb: ukjent

en: Failed to compile regex for search term: %s
nb: Kunne ikke lage regex for søkestreng: %s

en: Disk full! Forcing Pause
nb: Disken er full! Pauser...

en: Disk error on creating file %s
nb: Diskfeil under opprettelse av fil %s

en: WARNING: Paused job "%s" because of encrypted RAR file
nb: ADVARSEL: Jobb "%s" satt på pause pga. kryptert RAR-fil

en: WARNING: Aborted job "%s" because of encrypted RAR file
nb: ADVARSEL: Avbrutt jobb "%s" grunnet kryptert RAR fil

en: Aborted, encryption detected
nb: Avbrutt, kryptering funnet

en: %s missing
nb: %s mangler

en: Quota spent, pausing downloading
nb: Kvote oppbrukt, setter nedlasting på pause

en: %s is not a valid email address
nb: %s er ikke en godkjent e-post-adresse

en: Server address required
nb: Krever server-adresse

en: Cannot create %s folder %s
nb: Kan ikke opprette %s mappe %s

en: Cannot write to INI file %s
nb: Kan ikke skrive til INI-fil %s

en: Cannot create backup file for %s
nb: Kan ikke sikkerhetskopiere fil %s

en: Incorrectly encoded password %s
nb: Feil kodet passord %s

en: %s is not a correct octal value
nb: %s er ikke en korrekt oktal verdi

en: UNC path "%s" not allowed here
nb: UNC-sti "%s" er ikke tillatt her

en: Error: Queue not empty, cannot change folder.
nb: Feil: Køen er ikke tom, kan ikke bytte mappe.

en: Folder "%s" does not exist
nb: Mappen "%s" finnes ikke

en: SQL Command Failed, see log
nb: SQL-kommando mislyktes, se logg

en: SQL Commit Failed, see log
nb: SQL Innsetting mislyktes, se logg

en: Failed to close database, see log
nb: Kunne ikke stenge databasen, se logg

en: Invalid stage logging in history for %s
nb: Ugyldig scenen logging i historien for %s

en: Decoding %s failed
nb: Dekoding av %s mislyktes

en: CRC Error in %s (%s -> %s)
nb: CRC-feil i %s (%s -> %s)

en: Badly formed yEnc article in %s
nb: Feilaktigt utformet yEnc artikkel i %s

en: Unknown Error while decoding %s
nb: Ukjent feil oppstod under dekoding av %s

en: %s => missing from all servers, discarding
nb: %s => mangler på alle servere, fjerner

en: Error removing %s
nb: Feil ved fjerning av %s

en: Cannot read %s
nb: Kan ikke lese %s

en: Cannot read Watched Folder %s
nb: Kan ikke lese den overvåkede mappen %s

en: Paused
nb: Pauset

en: Server %s will be ignored for %s minutes
nb: Server %s vil bli ignorert i løpet av %s minutter

en: Failed to initialize %s@%s:%s
nb: Kunne ikke initialisere %s@%s:%s

en: Too many connections to server %s:%s
nb: For mange oppkoblinger til server %s:%s

en: Probable account sharing
nb: Mistenkt kontodeling

en: Failed login for server %s
nb: Kunne ikke logge inn på server %s

en: Cannot connect to server %s [%s]
nb: Kan ikke koble til server %s [%s]

en: Connecting %s@%s:%s failed, message=%s
nb: Tilkobling mot %s@%s:%s mislyktes, melding=%s

en: Server %s requires user/password
nb: Server %s krever brukernavn/passord

en: Shutting down
nb: Starter avslutning av SABnzbd..

en: Failed to connect to mail server
nb: Kunne ikke koble til mailserver

en: Failed to initiate TLS connection
nb: Kunne ikke starte TLS-tilkobling

en: Failed to authenticate to mail server
nb: Autentisering mot mailserveren mislyktes

en: Failed to send e-mail
nb: Kunne ikke sende e-post

en: Failed to close mail connection
nb: Kunne ikke stenge e-post-tilkobling

en: Email succeeded
nb: E-post sendning lykkes

en: Cannot find email templates in %s
nb: Kan ikke finne e-post-maler i %s

en: No recipients given, no email sent
nb: Ingen mottaker oppgitt, e-post ikke sendt

en: Invalid encoding of email template %s
nb: Ugyldig koding av e-post mal %s

en: No email templates found
nb: Ingen e-post-mal funnet

en: To: %s
    From: %s
    Date: %s
    Subject: SABnzbd reports Disk Full
    
    Hi,
    
    SABnzbd has stopped downloading, because the disk is almost full.
    Please make room and resume SABnzbd manually.
nb: To: %s
    From: %s
    Date: %s
    Subject: SABnzbd rapporterer at disken er full
    
    Hei,
    
    SABnzbd har stoppet all nedlasting da lagringsdisken nesten er full.
    Frigjør mer diskplass og gjenoppta nedlasting manuelt.

en: Startup/Shutdown
nb: Oppstart/avsluttning

en: Added NZB
nb: La til NZB-fil

en: Post-processing started
nb: Etterbehandling startet

en: Job finished
nb: Jobb fullført

en: Other Messages
nb: Andre meldinger

en: Warning: LOCALHOST is ambiguous, use numerical IP-address.
nb: Advarsel: LOCALHOST er tvetydig, bruk numerisk IP-adresse.

en: Server address "%s:%s" is not valid.
nb: Serveradressen "%s:%s" er ikke gyldig.

en: Missing Session key
nb: Mangler sesjonsnøkkel

en: Error: Session Key Required
nb: Feil: Krever sesjonsnøkkel

en: Error: Session Key Incorrect
nb: Feil: Feil sesjonsnøkkel

en: API Key missing, please enter the api key from Config->General into your 3rd party program:
nb: API-nøkkel mangler, skriv inn API-nøkkelen fra Konfigurasjon->Generelt i ditt tredjepartsprogram:

en: API Key incorrect, Use the api key from Config->General in your 3rd party program:
nb: API-nøkkel er feil, bruk API-nøkkel fra Konfigurasjon->Generelt i ditt tredjepartsprogram:

en: Authentication missing, please enter username/password from Config->General into your 3rd party program:
nb: Autentisering mangler, angi brukernavn/passord fra Konfigurasjon->Generelt i ditt tredjepartsprogram:

en: Error: No secondary interface defined.
nb: Feil: Sekundært grensesnitt er ikke definert.

en: Your UNRAR version is not recommended, get it from http://www.rarlab.com/rar_add.htm<br />
nb: Din versjon av UNRAR er ikke anbefalt, hent en ny versjon fra http://www.rarlab.com/rar_add.htm<br />

en: No UNRAR program found, unpacking RAR files is not possible<br />
nb: Kunne ikke finne noen UNRAR program, utpakking er  ikke mulig<br />

en: No PAR2 program found, repairs not possible<br />
nb: Kunne ikke finne noen PAR2 program, reparasjon er ikke mulig<br />

en: Initiating restart...<br />
nb: Forbereder omstart...<br />

en: &nbsp<br />SABnzbd shutdown finished.<br />Wait for about 5 second and then click the button below.<br /><br /><strong><a href="..">Refresh</a></strong><br />
nb: &nbsp<br />SABnzbd er avsluttet.<br />Vent rundt 5 sekunder og klikk deretter på knappen under.<br /><br /><strong><a href="..">Last på nytt</a></strong><br />

en: Feed
nb: RSS-kilde

en: Daily
nb: Daglig

en: Monday
nb: Mandag

en: Tuesday
nb: Tirsdag

en: Wednesday
nb: Onsdag

en: Thursday
nb: Torsdag

en: Friday
nb: Fredag

en: Saturday
nb: Lørdag

en: Sunday
nb: Søndag

en: off
nb: av

en: &nbsp;Resolving address
nb: &nbsp;Løs adresse

en: Incorrect parameter
nb: Feil parameter

en: Back
nb: Tilbake

en: Job "%s" was re-added to the queue
nb: "%s" jobber er igjen i køen

en: Jobs marked with a '*' will not be automatically downloaded.
nb: Nedlasting markert med '*' kommer ikke å bli lastet ned automatisk.

en: Matched
nb: Like

en: Not matched
nb: Ulike

en: Downloaded
nb: Nedlastet

en: Downloaded so far
nb: Nedlastet en så lenge

en: Incorrect value for %s: %s
nb: Feil verdi for %s: %s

en: Cannot create directory %s
nb: Kan ikke opprette mappe %s

en: %s directory: %s error accessing
nb: %s mappe: %s tilgang mislyktes

en: Cannot connect to registry hive HKEY_CURRENT_USER.
nb: Kan ikke koble til registret HKEY_CURRENT_USER.

en: Cannot open registry key "%s".
nb: Kan ikke åpne registernøkkel "%s".

en: Failed to read registry keys for special folders
nb: Kunne ikke lese registernøkkel for spesialmapper

en: Failed making (%s)
nb: Opprettelse av (%s) mislyktes

en: Failed moving %s to %s
nb: Kunne ikke flytte %s til %s

en: Unusable NZB file
nb: Feil, Ubrukelig akrivfil

en: Try again
nb: Forsøk igjen

en: URL Fetching failed; %s
nb: URL henting mislyktes; %s

en: pyopenssl module missing, please install for https access
nb: pyopenssl modul mangler, vennligst installer den for https tilgang

en: Error creating SSL key and certificate
nb: Kunne ikke lage SSL-nøkkel eller sertifikat.

en: Cannot change permissions of %s
nb: Kunne ikke endre rettigheter på %s

en: Joining
nb: Slår sammen filer

en: Incomplete sequence of joinable files
nb: Ufullstendig sekvens av oppdelte filer

en: File join of %s failed
nb: Filsammenslåing av %s mislyktes

en: [%s] Error "%s" while joining files
nb: [%s] Feil "%s" under filsammenslåing

en: Error "%s" while running file_join on %s
nb: Feil "%s" under kjøring av file_join på %s

en: [%s] Joined %s files
nb: [%s] Slår sammen %s filer

en: Unpacking failed, %s
nb: Utpakking mislyktes, %s

en: [%s] Error "%s" while unpacking RAR files
nb: [%s] Feil "%s" under utpakking av RAR fil(er)

en: Error "%s" while running rar_unpack on %s
nb: Feil "%s" under kjøring av rar_unpack på %s

en: Deleting %s failed!
nb: Fjerning av %s mislyktes!

en: Trying unrar with password "%s"
nb: Prøver unrar med passord "%s"

en: Unpacking failed, archive requires a password
nb: Utpakking mislyktes, arkivet krever passord

en: Unpacking
nb: Utpakker

en: Unpacking failed, unable to find %s
nb: Utpakking mislyktes, kunne ikke finne %s

en: ERROR: unable to find "%s"
nb: FEIL: kunne ikke finne "%s"

en: Unpacking failed, CRC error
nb: Utpakking mislyktes, CRC-feil

en: ERROR: CRC failed in "%s"
nb: FEIL: CRC mislyktes i "%s"

en: Unpacking failed, write error or disk is full?
nb: Utpakking mislyktes, skrivefeil eller er disken full?

en: ERROR: write error (%s)
nb: FEIL: skrive feil (%s)

en: Unpacking failed, path is too long
nb: Utpakking feilet, stien er for lang

en: ERROR: path too long (%s)
nb: FEIL: sti er for lang (%s)

en: Unpacking failed, see log
nb: Utpakking mislyktes, se logg

en: ERROR: %s
nb: FEIL: %s

en: Missing expected file: %s => unrar error?
nb: Mangler forventet fil: %s => unrar feil?

en: Unpacking failed, an expected file was not unpacked
nb: Utpakking mislyktes, en forventet fil er ikke utpakket

en: Unpacking failed, these file(s) are missing:
nb: Utpakking feilet, fil(er) mangler:

en: Unpacked %s files/folders in %s
nb: Utpakket %s filer/mapper på %s

en: %s files in %s
nb: %s filer på %s

en: Error "%s" while running unzip() on %s
nb: Feil "%s" under kjøring av unzip() på %s

en: Quick Checking
nb: Hurtigkontrollerer

en: Repair
nb: Reparerer

en: [%s] Quick Check OK
nb: [%s] Hurtigkontroll OK

en: Starting Repair
nb: Starter reparasjon

en: Repairing failed, %s
nb: Reparasjon mislyktes, %s

en: Error %s while running par2_repair on set %s
nb: Feil %s under kjøring av par2_repair på %s

en: Error "%s" while running par2_repair on set %s
nb: Feil "%s" under kjøring av par2_repair på %s

en: [%s] PAR2 received incorrect options, check your Config->Switches settings
nb: [%s] PAR2 mottok feil kommandoer, undersøk brytere i Konfigurasjon->Brytere

en: [%s] Verified in %s, all files correct
nb: [%s] Verifiseing tok %s, alle filer er ok

en: [%s] Verified in %s, repair is required
nb: [%s] Verifisering tok %s, krever reparasjon

en: Main packet not found...
nb: Hovedarkiv mangler...

en: Invalid par2 files, cannot verify or repair
nb: Ugyldige par2-filer, kan ikke kontrollere eller reparere

en: Repair failed, not enough repair blocks (%s short)
nb: Mislykket reparasjon, finner ikke nødvendige reparasjonsblokker (%s mangler)

en: Fetching %s blocks...
nb: Henter %s blokker...

en: Fetching
nb: Henter

en: Repairing
nb: Reparerer

en: [%s] Repaired in %s
nb: [%s] Reparert på %s

en: Verifying
nb: Verifiserer

en: Error importing OpenSSL module. Connecting with NON-SSL
nb: Mislyktes med importering av OpenSSL modul. Kobler til uten SSL

en: Failed to update newzbin job %s
nb: Kunne ikke oppdatere newzbin jobb %s

en: NZB added to queue
nb: NZB er lagt til i køen

en: Newzbin server changed its protocol
nb: Newzbin serveren endret sin protokoll

en: You have no credit on your Newzbin account
nb: Du har ikke kreditt på din Newzbin konto

en: Unauthorised, check your newzbin username/password
nb: Uautorisert, kontroller ditt newzbin brukernavn/passord

en: Newzbin report %s not found
nb: Newzbin rapporterte at %s ble ikke funnet

en: Newzbin gives undocumented error code (%s, %s)
nb: Newzbin gir udokumentert feilkode (%s, %s)

en: Newzbin server fails to give info for %s
nb: Newzbin serveren mislyktes gi info for %s

en: Could not delete newzbin bookmark %s
nb: Kunne ikke fjerne newzbin bokmerke %s

en: Newzbin gives undocumented error code (%s)
nb: Newzbin gir udokumentert feilkode (%s)

en: Incompatible queuefile found, cannot proceed
nb: Feilaktig kø-fil funnet, kan ikke fortsette

en: Error loading %s, corrupt file detected
nb: Lastingsfeil %s, feilaktig fil oppdaget

en: Error while adding %s, removing
nb: Kunne ikke legge til %s, tar bort

en: %s -> Unknown encoding
nb: %s -> Ukjent koding

en: File %s is empty, skipping
nb: Fil %s er tom, hopper over

en: Failed to import %s files from %s
nb: Kunne ikke importere %s filer fra %s

en: Incomplete NZB file %s
nb: Ufullstendig NZB-fil %s

en: Invalid NZB file %s, skipping (reason=%s, line=%s)
nb: Feilaktig NZB fil %s, hopper over (årsak=%s, linje=%s)

en: Empty NZB file %s
nb: Tom NZB-fil %s

en: Ignoring duplicate NZB "%s"
nb: Ignorerer duplikatfil "%s"

en: Pausing duplicate NZB "%s"
nb: Stanser duplikatfil "%s"

en: Aborted, cannot be completed
nb: Avbrutt, kan ikke fullføres

en: DUPLICATE
nb: DUPLIKAT

en: ENCRYPTED
nb: KRYPTERT

en: TOO LARGE
nb: FOR STOR

en: INCOMPLETE
nb: UFULLSTENDIG

en: WAIT %s sec
nb: VENT %s sek

en: Downloaded in %s at an average of %sB/s
nb: Hentet filer på %s med gjenomsnitts hastighet på %sB/s

en: %s articles were malformed
nb: %s artikler var korrupte

en: %s articles were missing
nb: %s artikler manglet

en: %s articles had non-matching duplicates
nb: %s artikler hadde ulike duplikater

en: %s articles were removed
nb: %s artikler ble slettet

en: Error importing %s
nb: Kunne ikke importere %s

en: Warnings
nb: Advarsler

en: Idle
nb: Ledig

en: Configuration
nb: Konfigurasjon

en: Queue
nb: Kø

en: Purge Queue
nb: Slett kø

en: History
nb: Historikk

en: Purge History
nb: Slett historikk

en: Limit Speed
nb: Hastighetsbegrensning

en: Pause
nb: Stans midlertidig

en: Resume
nb: Gjenoppta

en: Get Newzbin Bookmarks
nb: Hente Newzbin bokmerker

en: Scan watched folder
nb: Sjekk overvåkingsmappe

en: Complete Folder
nb: Ferdig mappe

en: Incomplete Folder
nb: Ufullstendig mappe

en: Troubleshoot
nb: Feilsøking

en: Restart
nb: Starte på nytt

en: Restart without login
nb: Restart uten å logge inn

en: Quit
nb: Avslutte

en: Queue First 10 Items
nb: Kø (10 første)

en: Empty
nb: Tom

en: History Last 10 Items
nb: Historikk (10 siste)

en: New release available
nb: Ny utgave er tilgjengelig

en: Go to wizard
nb: Gå til guiden

en: Stopping...
nb: Avslutter...

en: Problem with
nb: Problem med

en: 
        SABnzbd is not compatible with some software firewalls.<br>
        %s<br>
        Sorry, but we cannot solve this incompatibility right now.<br>
        Please file a complaint at your firewall supplier.<br>
        <br>
nb: 
        SABnzbd har problemer med visse programvare-baserte brannmurer.<br>
        %s<br>
        Uheldigvis kan ikke dette problemet løses akkurat nå.<br>
        Forhør deg med leverandøren av brannmuren din for støtte.<br>
        <br>

en: 
        SABnzbd needs a free tcp/ip port for its internal web server.<br>
        Port %s on %s was tried , but it is not available.<br>
        Some other software uses the port or SABnzbd is already running.<br>
        <br>
        Please restart SABnzbd with a different port number.
nb: 
        SABnzbd trenger en ledig TCP/IP-port for sin interne webserver.<br>
        Port %s på %s ble forsøkt brukt, men er utilgjengelig.<br>
        Enten er porten allerede i bruk av et annet program, eller så kjører SABnzbd fra før av.<br>
        <br>
        Start SABnzbd på nytt med et annet portnummer.

en: If you get this error message again, please try a different number.<br>
nb: Prøv et annet nummer hvis du får denne feilmeldingen på nytt.<br>

en: 
        SABnzbd needs a free tcp/ip port for its internal web server.<br>
        Port %s on %s was tried , but the account used for SABnzbd has no permission to use it.<br>
        On OSX and Linux systems, normal users must use ports above 1023.<br>
        <br>
        Please restart SABnzbd with a different port number.
nb: 
        SABnzbd trenger en ledig TCP/IP-port for sin interne webserver.<br>
        Port %s på %s ble forsøkt brukt, men kontoen brukt av SABnzbd har ikke tilgang til å bruke den.<br>
        På OSX og Linux-systemer må standardbrukere benytte seg av port 1023 eller høyere.<br>
        <br>
        Start SABnzbd på nytt med et annet portnummer.

en: 
        SABnzbd needs a valid host address for its internal web server.<br>
        You have specified an invalid address.<br>
        Safe values are <b>localhost</b> and <b>0.0.0.0</b><br>
        <br>
        Please restart SABnzbd with a proper host address.
nb: 
        SABnzbd krever en gyldig adresse for sin interne webserver.<br>
        Du har spesifisert en ugyldig adresse.<br>
        Korrekte verdier er <b>localhost</b> og <b>0.0.0.0</b><br>
        <br>
        Vennligst start SABnzbd på ny med en gyldig adresse.

en: 
        SABnzbd detected saved data from an other SABnzbd version<br>
        but cannot re-use the data of the other program.<br><br>
        You may want to finish your queue first with the other program.<br><br>
        After that, start this program with the "--clean" option.<br>
        This will erase the current queue and history!<br>
        SABnzbd read the file "%s".
nb: 
        SABnzbd oppdaget instillinger fra en annen SABnzbd-versjon<br>
        men kan ikke bruke disse.<br><br>
        Kanskje vil du fullføre nedlastingskøen i det gamle programmet først?<br><br>
        Etter det kan du starte dette programmet med "--clean"-parameteren.<br>
        Dette vil slette nedlastingskø og historie!<br>
        SABnzbd leste filen "%s".

en: 
        SABnzbd cannot find its web interface files in %s.<br>
        Please install the program again.<br>
        <br>
nb: 
        SABnzbd kan ikke finne filene for webgrensesnittet i %s.<br>
        Vennligst installer programmet på nytt.<br>
        <br>

en: SABnzbd detected a fatal error:
nb: SABnzbd oppdaget en kritisk feil:

en: 
        SABnzbd detected a Queue and History from an older (0.4.x) release.<br><br>
        Both queue and history will be ignored and may get lost!<br><br>
        You may choose to stop SABnzbd and finish the queue with the older program.<br><br>
        Click OK to proceed to SABnzbd
nb: 
        SABnzbd oppdaget nedlastingskø og historie fra en eldre (0.4.x)-utgave.<br><br>
        Både nedlastingskø og historie vil bli slettet!<br><br>
        Du kan velge å avslutte SABnzbd og fullføre nedlastingskøen i det eldre programmet.<br><br>
        Klikk OK hvis du vil starte den nye versjonen av SABnzbd

en: 
        SABnzbd detected that the file sqlite3.dll is missing.<br><br>
        Some poorly designed virus-scanners remove this file.<br>
        Please check your virus-scanner, try to re-install SABnzbd and complain to your virus-scanner vendor.<br>
        <br>
nb: 
        SABnzbd oppdaget at filen sqlite3.dll is mangler.<br><br>
        Enkelte antivirus-programmer fjerner denne filen.<br>
        Vennligst sjekk ditt antivirusprogram og forsøk å installer SABnzbd på nytt.<br>
        <br>

en: Press Startkey+R and type the line (example):
nb: Trykk Start+R og skriv inn linjen (eksempel):

en: Open a Terminal window and type the line (example):
nb: Åpne et terminalvindu og skriv inn linjen (eksempel):

en: It is likely that you are using ZoneAlarm on Vista.<br>
nb: Du bruker mest sannsynlig ZoneAlarm under Vista.

en: Program did not start!
nb: Programmet startet ikke!

en: You have no permisson to use port %s
nb: Du har ikke tilgang for å bruke port %s

en: Fatal error
nb: Kritisk feil

en: Cannot launch the browser, probably not found
nb: Kan ikke starte webserveren, ble sannsynlig vis ikke funnet

en: Access denied
nb: Ingen tilgang

en: Error %s: You need to provide a valid username and password.
nb: Feil %s: Du må oppgi et gyldig brukernavn og passord.

en: Failed to load postprocessing queue: Wrong version (need:%s, found:%s)
nb: Kunne ikke laste etterbehandlings køen: Feil versjon (krever:%s, fant:%s)

en: Failed to remove nzo from postproc queue (id)
nb: Kunne ikke fjerne nzo fra etterbehandlings køen (id)

en: Download might fail, only %s of required %s available
nb: Nedlasting kan feile, kun %s av kravet på %s tilgjengelig

en: Download failed - Out of your server's retention?
nb: Henting mislyktes - Overskrevet din servers retensjon?

en: Cannot create final folder %s
nb: Kan ikke opprette mappe %s

en: No post-processing because of failed verification
nb: Ingen etterbehandling, på grunn av misslykket verifisering

en: Moving
nb: Flytter

en: Sent %s to queue
nb: Sendte %s til køen

en: Error renaming "%s" to "%s"
nb: Kunne ikke endre navn fra "%s" til "%s"

en: Failed to move files
nb: Klarte ikke å flytte filer

en: Running script
nb: Kjører skript

en: Running user script %s
nb: Kjør brukerskript %s

en: Ran %s
nb: Kjørte i %s

en: More
nb: Mer

en: View script output
nb: Vis skript kjøringen

en: Download Completed
nb: Nedlasting ferdig

en: Download Failed
nb: Nedlasting mislyktes

en: Post Processing Failed for %s (%s)
nb: Etterbehandling mislyktes for %s (%s)

en: see logfile
nb: se loggfil

en: PostProcessing was aborted (%s)
nb: Etterbehandling ble avbrutt (%s)

en: Cleanup of %s failed.
nb: Rensning av %s mislyktes

en: Error removing workdir (%s)
nb: Kunne ikke fjerne arbeidsmappe (%s)

en: Post-processing
nb: Etterbehandling

en: [%s] No par2 sets
nb: [%s] Ingen par2 deler

en: Trying SFV verification
nb: Prøver SFV-verifisering

en: Verified successfully using SFV files
nb: Verifisering med SFV-filer var vellykket

en: Removing %s failed
nb: Fjerning av %s mislyktes

en: Failed to hibernate system
nb: Dvalemodus feilet

en: Failed to standby system
nb: Kunne ikke sette systemet i ventemodus

en: Error while shutting down system
nb: Feil under avslutting av systemet

en: Incorrect RSS feed description "%s"
nb: Feilaktig RSS-kilde beskrivelse "%s"

en: Failed to retrieve RSS from %s: %s
nb: Kunne ikke hente RSS-kilde fra %s: %s

en: Do not have valid authentication for feed %s
nb: Ugyldig autentisering for nyhetsstrøm %s

en: RSS Feed %s was empty
nb: RSS-kilde %s var tom

en: Incompatible feed
nb: Ukompatibel nyhetsstrøm

en: Empty RSS entry found (%s)
nb: Tom RSS post funnet (%s)

en: Show interface
nb: Vis grensesnitt

en: Open complete folder
nb: Åpne fullført mappe

en: Shutdown
nb: Avslutt

en: Remaining
nb: Gjenstår

en: Bad schedule %s at %s:%s
nb: Feil skjema %s ved %s:%s

en: Unknown action: %s
nb: Ukjent handling: %s

en: Schedule for non-existing server %s
nb: Skjema for ikke eksisterende server %s

en: Download
nb: Nedlastning

en: Join files
nb: Slå sammen filer

en: Unpack
nb: Utpakking

en: Script
nb: Skript

en: Source
nb: Kilde

en: Failure
nb: Feil

en: Completed
nb: Ferdig

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Waiting
nb: Venter

en: Repairing...
nb: Reparerer...

en: Extracting...
nb: Trekker ut...

en: Moving...
nb: Flytter...

en: Running script...
nb: Kjører skript...

en: Fetching extra blocks...
nb: Henter ektra blokk...

en: Quick Check...
nb: Hurtigkontroll...

en: Verifying...
nb: Verifserer...

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Get NZB
nb: Hent NZB

en: Checking
nb: Undersøker

en: Frequency
nb: Hyppighet

en: Action
nb: Handling

en: Arguments
nb: Argument

en: Task
nb: Oppgave

en: disable server
nb: Deaktiver server

en: enable server
nb: Aktiver server

en: Speedlimit
nb: Hastighetsgrense

en: Pause All
nb: Pause Allt

en: Pause post-processing
nb: Pause etterbehandling

en: Resume post-processing
nb: Gjenoppta etterbehandling

en: Read RSS feeds
nb: Les RSS-kilde

en: Remove failed jobs
nb: Fjerne mislykkede jobber

en: hour
nb: time

en: hours
nb: timer

en: min
nb: minutt

en: mins
nb: minutter

en: sec
nb: sekund

en: seconds
nb: sekunder

en: day
nb: dag

en: days
nb: døgn

en: week
nb: uke

en: Month
nb: Måned

en: Year
nb: År

en: Day of month
nb: Dag i måneden

en: This week
nb: Denne uken

en: This month
nb: Denne måneden

en: Today
nb: I dag

en: Total
nb: Totalt

en: on
nb: på

en: Parameters
nb: Parametere

en: Python Version
nb: Python-versjon

en: Home page
nb: Startside

en: or
nb: eller

en: Host
nb: Adresse

en: The automatic usenet download tool
nb: Det automatiske usenet nedlastnings verktøyet

en: Save
nb: Lagre

en: Queued
nb: Satt i kø

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: Delete all downloaded files?
nb: Slett alle nedlastninger?

en: Home
nb: Hjem

en: Config
nb: Konfigurasjon

en: Help
nb: Hjelp

en: General
nb: Generelt

en: Folders
nb: Mapper

en: Switches
nb: Svitsjer

en: Servers
nb: Servere

en: Scheduling
nb: Nedlastingsplan

en: Notifications
nb: Varsler

en: Email
nb: E-Post

en: Index Sites
nb: Index-sider

en: Categories
nb: Kategorier

en: Sorting
nb: Sortering

en: Special
nb: Spesiell

en: Download Dir
nb: Midlertidig nedlastingsmappe

en: Complete Dir
nb: Ferdig nedlastingsmappe

en: Download speed
nb: Nedlastingshastighet

en: PAUSED
nb: Pause

en: Cached %s articles (%s)
nb: Lagret %s artikler (%s)

en: Sysload
nb: Systemlast

en: WARNINGS
nb: ADVARSLER

en: New release %s available at
nb: Ny utgave %s tilgjengelig

en: Add new downloads
nb: Legg til ny nedlasting

en: Are you sure you want to shutdown SABnzbd?
nb: Er sikker på at du vil slå av SABnzbd?

en: Add
nb: Legg-til

en: Report-id
nb: Rapport-id

en: Add File
nb: Legg til fil

en: Category
nb: Kategori

en: Processing
nb: Bearbeidinger

en: Priority
nb: Prioritet

en: +Repair
nb: +Reparere

en: +Unpack
nb: +Pakker opp

en: +Delete
nb: +Fjern

en: U
nb: P

en: D
nb: T

en: Force
nb: Tving

en: High
nb: Høy

en: Low
nb: Lav

en: Stop
nb: Stopp

en: Enter URL
nb: URL

en: &nbsp;or Report ID
nb: &nbsp;eller Rapport ID

en: Sort by name
nb: Sortere etter navn

en: Sort by age
nb: Sortere etter alder

en: Sort by size
nb: Sortere etter størrelse

en: Hide files
nb: Skjul filer

en: Show files
nb: Vis filer

en: On queue finish
nb: Når køen er ferdig

en: Shutdown PC
nb: Slå av PC

en: Standby PC
nb: Ventemodus PC

en: Hibernate PC
nb: Dvalemodus PC

en: Shutdown SABnzbd
nb: Avslutning av SABnzbd

en: Speed Limit
nb: Hastighetsgrense

en: Order
nb: Sortering

en: Name
nb: Navn

en: Remain/Total
nb: Gjenstår/Totalt

en: ETA
nb: Tid igjen

en: AGE
nb: Alder

en: Del
nb: Fjern

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Actions
nb: Hendelser

en: Scripts
nb: Skripts

en: Delete all items from the queue?
nb: Slett alt fra køen?

en: Purge NZBs
nb: Slett NZB-filer

en: Purge NZBs & Delete Files
nb: Slett NZB & tilhørende filer

en: Remove NZB
nb: Fjern NZB

en: Remove NZB & Delete Files
nb: Fjern NZB & slett filer

en: of
nb: av

en: Missing articles
nb: Manglende artikler

en: Quota left
nb: Gjenværende kvote

en: manual
nb: manuelt

en: Reset Quota now
nb: Nullstill kvote nå

en: Purge Failed History
nb: Slett feil-historie

en: Delete all completed items from History?
nb: Slett alle fullførte nedlastinger fra historie?

en: Delete all failed items from History?
nb: Vil du slette alle feilete nedlastinger fra historien?

en: Hide details
nb: Skjul detaljer

en: Show details
nb: Vis detaljer

en: History Size
nb: Historikk størrelse

en: Show Failed
nb: Vis Mislykkede

en: Show All
nb: Vis alle

en: Size
nb: Størrelse

en: Purge Failed NZBs
nb: Fjern Mislykkede NZBer

en: Purge Failed NZBs & Delete Files
nb: Fjern Mislykkede NZBer & Slett Filer

en: Purge Completed NZBs
nb: Fjern Ferdige NZBer

en: Path
nb: Snarvei

en: Force Disconnect
nb: Tving frakobling

en: This will send a test email to your account.
nb: Dette vil sende en test e-post til din konto.

en: Show Logging
nb: Logg

en: Show Weblogging
nb: Weblogg

en: Test Email
nb: Test E-post

en: Errors/Warning
nb: Feil/Advarsel

en: + Debug
nb: + Feilsøking

en: Connections
nb: Tilkoblinger

en: Thread
nb: Tråd

en: Email Test Result
nb: E-post testresultat

en: Latest Warnings
nb: Seneste Advarsler

en: clear
nb: slette

en: Unblock
nb: Fjern blokkering

en: Article identifier
nb: Artikkel-id

en: File set
nb: Filsett

en: When
nb: Når

en: Warning
nb: Advarsel

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Config File
nb: Konfig fil

en: Used cache
nb: Brukt hurtigbuffer

en: This will restart SABnzbd.<br />Use it when you think the program has a stability problem.<br />Downloading will be paused before the restart and resume afterwards.
nb: Dette vil starte om SABnzbd.<br/> Brukes når du tror programmet er ustabilt.<br />Nedlastning vil bli satt på pause før omstarten og gjenoppta etterpå.

en: Version
nb: Versjon

en: Uptime
nb: Oppetid

en: Backup
nb: Sikkerhetskopi

en: General configuration
nb: Generell konfigurasjon

en: Changes will require a SABnzbd restart!
nb: Endringer krever omstart av SABnzbd!

en: SABnzbd Web Server
nb: SABnzbd Webbserver

en: SABnzbd Host
nb: SABnzbd Adresse

en: Host SABnzbd should listen on.
nb: Adressen som SABnzbd skal bruke.

en: SABnzbd Port
nb: SABnzbd-port

en: Port SABnzbd should listen on.
nb: Porten som SABnzbd skal bruke.

en: Web Interface
nb: Webgrensesnitt

en: Choose a skin.
nb: Velg et skall.

en: Secondary Web Interface
nb: Endre utseende til Webgrensesnittet.

en: Activate an alternative skin.
nb: Aktiver ett alternativt skin.

en: Web server authentication
nb: Webserver autentisering

en: SABnzbd Username
nb: SABnzbd Brukernavn

en: Optional authentication username.
nb: Kan velge autentiserings brukernavn.

en: SABnzbd Password
nb: SABnzbd Passord

en: Optional authentication password.
nb: Kan velge autentiserings passord.

en: HTTPS Support
nb: HTTPS Støtte

en: Enable HTTPS
nb: HTTPS Aktivere

en: not installed
nb: (ikke installert)

en: Enable accessing the interface from a HTTPS address.
nb: Aktiverer tilgangen til webgrensesnittet med HTTPS adresse.

en: HTTPS Port
nb: HTTPS-port

en: If empty, the standard port will only listen to HTTPS.
nb: Om tom, så vil standardporten bare lytte til HTTPS

en: HTTPS Certificate
nb: HTTPS Sertifikat

en: File name or path to HTTPS Certificate.
nb: Filnavn eller søkesti til HTTPS Sertifikat.

en: HTTPS Key
nb: HTTPS Nyckel

en: File name or path to HTTPS Key.
nb: Filnavn eller søkesti til HTTPS Nøkkel.

en: HTTPS Chain Certifcates
nb: HTTPS-lenke sertificater

en: File name or path to HTTPS Chain.
nb: Filnavn eller sti til HTTPS-lenke

en: Tuning
nb: Justeringer

en: Queue auto refresh interval:
nb: Automatisk oppdateringsintervall av kø:

en: Refresh interval of the queue web-interface page(sec, 0= none).
nb: Oppdateringsintervall av kø-siden (sek, 0= ingen).

en: RSS Checking Interval
nb: RSS Oppdateringsintervall

en: Checking interval (in minutes, at least 15). Not active when you use the Scheduler!
nb: Sjekk intervall (i minutter, minst 15). Ikke aktiv når du bruker nedlastingsplan!

en: Download Speed Limit
nb: Hastighetsbegrensning for Nedlastning

en: Download rate limit (in KB/s - kilobytes per second).
nb: Middelhastighetsbegrensning for Nedladlasting (i KB/s - kilobyte per sekund).

en: Article Cache Limit
nb: Cachestørrelse for artikkler

en: Cache articles in memory to reduce disk access.<br /><i>In bytes, optionally follow with K,M,G. For example: "64M" or "128M"</i>
nb: Lagrer artikler i minnet for å redusere diskaktivitet.<br /><i>I bytes, fulgt av K,M,G. For eksempel: "64M" eller "128M"</i>

en: Cleanup List
nb: Rens liste

en: List of file extensions that should be deleted after download.<br />For example: <b>.nfo</b> or <b>.nfo, .sfv</b>
nb: Liste med filendelser som skal slettes etter nedlastning.<br />For eksempel: <b>.nfo</b> or <b>.nfo, .sfv</b>

en: Save Changes
nb: Lagre endringer

en: Language
nb: Språk

en: Select a web interface language.
nb: Velg språket til Webgrensesnittet.

en: API Key
nb: API-nøkkel

en: This key will give 3rd party programs full access to SABnzbd.
nb: Denne nøkkelen vil gi tredjepartsprogrammer full tilgang til SABnzbd

en: NZB Key
nb: NZB-nøkkel

en: This key will allow 3rd party programs to add NZBs to SABnzbd.
nb: Denne nøkkelen vil gi tredjepartsprogrammer lov til å legge til NZBer til SABnzbd

en: Generate New Key
nb: Generer Ny Nøkkel

en: Disable API-key
nb: Slå av API-nøkkel

en: Do not require the API key.
nb: Ikke krev API-nøkkel.

en: USE AT YOUR OWN RISK!
nb: BRUK PÅ EGET ANSVAR!

en: QR Code
nb: QR-kode

en: API Key QR Code
nb: API-nøkkel QR-kode

en: Folder configuration
nb: Mappekonfigurasjon

en: <em>NOTE:</em> Folders will be created automatically when Saving. You may use absolute paths to save outside of the default folders.
nb: <em>OBS:</em> Mapper kommer til å bli opprettet automatiskt når du Lagrer. Du må angi korrekte søkestier til din mapper for å kunne lagre utenfor standardmappene.

en: User Folders
nb: Brukermapper

en: In
nb: Hvor:

en: Temporary Download Folder
nb: Midlertidig nedlastingsmappe

en: Location to store unprocessed downloads.<br /><i>Can only be changed when queue is empty.</i>
nb: Plass for å lagre ikke bearbeidede nedlastinger.<br /><i>Kan kun endres når køen er tom.</i>

en: Minimum Free Space for Temporary Download Folder
nb: Minimal fri plass for midlertidig nedlastingsmappe

en: Auto-pause when free space is beneath this value.<br /><i>In bytes, optionally follow with K,M,G,T. For example: "800M" or "8G"</i>
nb: Auto-pause når fri plass er nærme grensen.<br /><i>I bytes, fulgt av K,M,G,T. For eksempel: "800M" eller "8G"</i>

en: Completed Download Folder
nb: Ferdig nedlastingsmappe

en: Location to store finished, fully processed downloads.<br /><i>Can be overruled by user-defined categories.</i>
nb: Plass for å lagre bearbeidede og ferdige nedlastinger.<br /><i>Kan overstyres av brukerdefinerte kategorier.</i>

en: Permissions for completed downloads
nb: Rettigheter for ferdige nedlastinger

en: Set permissions pattern for completed files/folders.<br /><i>In octal notation. For example: "755" or "777"</i>
nb: Sett rettigheter for ferdige filer og mapper.<br /><i>Bruk tall. For eksempel: "755" or "777"</i>

en: Watched Folder
nb: Overvåket Mappe

en: Folder to monitor for .nzb files.<br /><i>Also scans .zip .rar and .tar.gz archives for .nzb files.</i>
nb: Mappe som automatiskt søkes igjennom etter .nzb filer.<br /><i>Skanner også igjennom .zip .rar og .tar.gz arkiver etter .nzb filer.</i>

en: Watched Folder Scan Speed
nb: Skanningsintervall for Overvåkede mappar

en: Number of seconds between scans for .nzb files.
nb: Sekunder mellom skanninger for .nzb filer.

en: Post-Processing Scripts Folder
nb: Etterbehandlings skriptmappe

en: Folder containing user scripts for post-processing.
nb: Mappe inneholder skript for etterbehandling.

en: Email Templates Folder
nb: Mappe for E-post maler

en: Folder containing user-defined email templates.
nb: Mappe som inneholder brukerdefinerte e-post maler.

en: Password file
nb: Passordfil

en: File containing all passwords to be tried on encrypted RAR files.
nb: Fil som inneholder alle passordene som skal forsøkes på krypterte RAR filer.

en: System Folders
nb: Systemmapper

en: Administrative Folder
nb: Administrativ Mappe

en: <i>Data will <b>not</b> be moved. Requires SABnzbd restart!</i>
nb: <i>Data vil <b>ikke</b> bli flyttet. Krever SABnzbd restart!</i>

en: Log Folder
nb: Loggmappe

en: Location of log files for SABnzbd.<br /><i>Requires SABnzbd restart!</i>
nb: Plass for lagrede loggfiler fran SABnzbd.<br /><i>Krever omstart av SABnzbd!</i>

en: .nzb Backup Folder
nb: .nzb Reservemappe

en: Location where .nzb files will be stored.
nb: Plass der .nzb filer lagres.

en: Default Base Folder
nb: Standard base filsti

en: Switches configuration
nb: Parameterkonfigurasjon

en: Processing Switches
nb: Bearbeider parameter

en: Enable Quick Check
nb: Aktiver Hurtigsjekk

en: Skip par2 checking when files are 100% valid.
nb: Ikke kjør par2 kontroll når filene er 100% korrekte.

en: Enable Unrar
nb: Aktiver Unrar

en: Enable built-in unrar functionality.
nb: Aktiverer den innbyggde Unrar funksjonen.

en: Enable Unzip
nb: Aktiver Unzip

en: Enable built-in unzip functionality.
nb: Aktiverer den inbyggde Unzip funktionen.

en: Enable Filejoin
nb: Aktiver Filsammenslåing (Filejoin)

en: Join files ending in .001, .002 etc. into one file.
nb: Slår sammen filer med filendelsene .001, .002 etc. til en fil.

en: Enable TS Joining
nb: Aktiver TS Sammenslåing (TS Joining)

en: Join files ending in .001.ts, .002.ts etc. into one file.
nb: Slår sammen filer med filendelsene .001.ts, .002.ts etc. til en fil.

en: Enable Par Cleanup
nb: Aktiver Par rensing (Par Cleanup)

en: Cleanup par files (if verifiying/repairing succeded).
nb: Renser bort par filer (om verifisering/reperasjon var vellykket).

en: Fail on yEnc CRC Errors
nb: Ved feil på yEnc CRC

en: When article has a CRC error, try to get it from another server.
nb: Hvis artikkelen har CRC feil, prøv å hent den fra en annen server.

en: Only Get Articles for Top of Queue
nb: Bara artiklene fra begynnelsen av køen

en: Enable for less memory usage. Disable to prevent slow jobs from blocking the queue.
nb: Aktiveres for mindre minneforbruk. Deaktiver for å forhindre langsom jobb da køen blokkeres.

en: Post-Process Only Verified Jobs
nb: Etterbehandle kun verifiserte nedlastinger

en: Only perform post-processing on jobs that passed all PAR2 checks.
nb: Etterbehandle kun nedlastinger som har passert PAR2 kontrollen.

en: Action when encrypted RAR is downloaded
nb: Reaksjon når kryptert RAR fil lastes ned

en: In case of "Pause", you'll need to set a password and resume the job.
nb: I tilfelle "Pause", så trenger du å sette et passord og gjenoppta jobben.

en: Detect Duplicate Downloads
nb: Oppdag duplikatnedlastinger

en: Detect identically named NZB files (requires NZB backup option) and duplicate titles across RSS feeds.
nb: Oppdag NZB filer med identisk navn (krever NZB backup opsjon) og duplikat-titler i RSS feed'ene

en: Off
nb: Av

en: Discard
nb: Forkast

en: Abort
nb: Avbryt

en: Enable SFV-based checks
nb: Aktiver SFV-baserte sjekker

en: Do an extra verification based on SFV files.
nb: Utfør ekstra verifisering basert på SFV filer

en: Check result of unpacking
nb: Sjekk utpakkingsresultat

en: Check result of unpacking (needs to be off for some file systems).
nb: Sjekk utpakkingsresultat (må være av for noen filsystemer).

en: Enable folder rename
nb: Aktiver omdøping av mappe

en: Use temporary names during post processing. Disable when your system doesn't handle that properly.
nb: Bruk midlertidige navn under postprosessering. Deaktiver når systemet ditt ikke håndtere dette skikkelig.

en: Default Post-Processing
nb: Standard etterbehandling

en: Used when no post-processing is defined by the category.
nb: Brukes når etterbehandlingen er bestemt etter kategori.

en: Default User Script
nb: Standard brukerskript

en: Used when no user script is defined by the category.
nb: Brukes når brukerskript er bestemt etter kategori.

en: Pre-queue user script
nb: Før-kø bruker skript

en: Used before an NZB enters the queue.
nb: Brukes før en NZB blir lagt til kø

en: Default Priority
nb: Standard prioritet

en: Used when no priority is defined by the category.
nb: Brukes når ingen prioritet er bestemt av kategori.

en: Enable MultiCore Par2
nb: Aktiver MultiCore Par2

en: Read the Wiki Help on this!
nb: Les Wiki Help fer dette!

en: Extra PAR2 Parameters
nb: Ekstra PAR2 parametere

en: Nice Parameters
nb: Nice parametere

en: IONice Parameters
nb: IONice parametere

en: Other Switches
nb: Andre parametre

en: Disconnect on Empty Queue
nb: Koble fra når køen er tom

en: Disconnect from Usenet server(s) when queue is empty or paused.
nb: Kople fra usenet serverne når køen er tom eller pauset.

en: Send Group
nb: Send gruppe

en: Send group command before requesting articles.
nb: Send gruppekommando før du ber om artikler.

en: Sort by Age
nb: Sortere etter alder

en: Automatically sort items by (average) age.
nb: Sortere automatisk etter(midt) alder.

en: Check for New Release
nb: Se etter ny utgave

en: Weekly check for new SABnzbd release.
nb: Se etter ny utgave av SABnzbd hver uke.

en: Also test releases
nb: Også nye utgivelser

en: Replace Spaces in Foldername
nb: Erstatt mellomrom i mappenavn

en: Replace spaces with underscores in folder names.
nb: Erstatt mellomrom med understrek i mappenavn.

en: Replace dots in Foldername
nb: Erstatt punktum i mappenavn

en: Replace dots with spaces in folder names.
nb: Erstatt punktum med mellomrom i mappenavn

en: Replace Illegal Characters in Folder Names
nb: Erstatt ulovlige tegn i mappenavn.

en: Replace illegal characters in folder names by equivalents (otherwise remove).
nb: Erstatt ulovlige tegn i mappenavn med tilsvarende tegn(ellers fjernes de).

en: Launch Browser on Startup
nb: Starter webleseren ved oppstart

en: Launch the default web browser when starting SABnzbd.
nb: Starter standard webleser når SABnzbd starter.

en: Pause Downloading During Post-Processing
nb: Pause nedlasting under etterbehandling

en: Pauses downloading at the start of post processing and resumes when finished.
nb: Pauser nedlasting når etterbehandling begynner og gjenopptar nedlasting når etterbehandling er ferdig.

en: Ignore Samples
nb: Ignorer Sample-filer

en: Filter out sample files (e.g. video samples).
nb: Filtrere ut sample-filer (ex. video samplinger).

en: Delete after download
nb: Fjern etter nedlasting

en: Do not download
nb: Last ikke ned.

en: Use V23 unless your provider requires otherwise!
nb: Bruk V23 om ikke din leverandør krever noe annet!

en: Use 12 hour clock (AM/PM)
nb: Bruk 12 timers klokke (AM/PM)

en: Show times in AM/PM notation (does not affect scheduler).
nb: Vis tider i AM/PM (påvirker ikke kjøreplanen)

en: Post processing
nb: Postprosessering

en: Naming
nb: Filnavn

en: Quota
nb: Kvote

en: How much can be downloaded this month (K/M/G)
nb: Hvor mye can lastes ned denne måneden (K/M/G)

en: Reset day
nb: Nullstillingsdag

en: On which day of the month or week (1=Monday) does your ISP reset the quota? (Optionally with hh:mm)
nb: På hvilken dag i måneden eller uken (1=mandag) resetter til nettilbyder kvoten? (Valgfritt med tt:mm)

en: Auto resume
nb: Gjenoppta automatisk

en: Should downloading resume after the quota is reset?
nb: Skal nedlasting starte på nytt etter at kvoten er resatt?

en: Quota period
nb: Kvoteperiode

en: Does the quota get reset each day, week or month?
nb: Blirkvoten resatt hver dag, uke, eller måned?

en: Check before download
nb: Sjekk før nedlasting

en: Try to predict successful completion before actual download (slower!)
nb: Prøve å beregne om ferdigstillelse er mulig før selve nedlastingen (tregere!)

en: Maximum retries
nb: Maksimum antall forsøk

en: Maximum number of retries per server
nb: Maksimum antall forsøk per server

en: Only for optional servers
nb: Kun for valgfrie servere

en: Apply maximum retries only to optional servers
nb: Bruke maksimum forsøk kun på valgfrie servere

en: Abort jobs that cannot be completed
nb: Avbryt jobber som ikke kan fullføres

en: When during download it becomes clear that too much data is missing, abort the job
nb: Avbryt jobben om det blir klart under nedlasting at for mye data mangler

en: Server configuration
nb: Serverkonfigurasjon

en: Server definition
nb: Server definisjon

en: Add Server
nb: Legg til server

en: Username
nb: Brukernavn

en: Password
nb: Passord

en: Timeout
nb: Tidsavbrudd

en: Retention time
nb: Tidsrom for liggefrist

en: Backup server
nb: Reserve server

en: Optional
nb: Valgfritt

en: Enable
nb: Aktivere

en: Remove Server
nb: Ta bort server

en: Test Server
nb: Testserver

en: Clear Counters
nb: Nullstill Tellere

en: Testing server details...
nb: Tester serverinstillinger...

en: Click below to test.
nb: Klikk nedenfor for å teste.

en: Bandwidth
nb: Båndbredde

en: Scheduling configuration
nb: Nedlastingsplan konfiguration

en: Add Schedule
nb: Legg til nedlastingsplan

en: Remove
nb: Fjern

en: Current Schedules
nb: Aktuelle nedlastingsplaner

en: RSS Configuration
nb: RSS-konfigurasjon

en: New Feed URL
nb: Ny RSS-kilde adresse

en: The checkbox next to the feed name should be ticked for the feed to be enabled and be automatically checked for new items.<br />When a feed is added, it will only pick up new items and not anything already in the RSS feed unless you press "Force Download".
nb: Avkrysningsboksen ved kildenavnet må aktiveres for at kilden automatiskt skal kontrolleres for nye objekt.<br />Når en kilde legges til, legges det kun til nye objekt(ikke objekt som allerede finnes). Alle objekter i kilden vises når du klikker på "Tving nedlastning".

en: Add Feed
nb: Legg til kilde

en: Delete Feed
nb: Fjern feed

en: Read Feed
nb: Les kilde

en: Force Download
nb: Tving nedlasting

en: Skip
nb: Hopp over

en: Accept
nb: Akseptere

en: Reject
nb: Avvise

en: Requires
nb: Krever

en: RequiresCat
nb: KreverKat

en: Not Matched
nb: Ingen treff

en: Feeds
nb: Kilder

en: Read All Feeds Now
nb: Les alle kilder nå

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Filters
nb: Filtere

en: Email Options
nb: E-Post alternativer

en: Email Notification On Job Completion
nb: E-Post varsling når nedlasting er ferdig

en: Never
nb: Aldri

en: Always
nb: Alltid

en: Error-only
nb: Bara ved feil

en: Disk Full Notifications
nb: Full harddisk varsling

en: Send email when disk is full and SABnzbd is paused.
nb: Send e-post når harddisken er full og SABnzbd har pauset.

en: Send RSS notifications
nb: Send RSS varsler

en: Send email when an RSS feed adds jobs to the queue.
nb: Send e-post nå en RSS feed legger til en nedlasting til køen.

en: Email Account Settings
nb: E-post konto innstillinger

en: SMTP Server
nb: SMTP-tjener

en: Set your ISP's server for outgoing email.
nb: Still inn din ISP's server for utgående e-post.

en: Email Recipient
nb: E-post mottaker

en: Email address to send the email to.
nb: E-post adresse til mottaker.

en: Email Sender
nb: E-post avsender

en: Who should we say sent the email?
nb: Hvem skal vi sende e-posten fra?

en: OPTIONAL Account Username
nb: VALGFRITT Brukernavn

en: For authenticated email, account name.
nb: Brukernavn for e-post som krever autentisering.

en: OPTIONAL Account Password
nb: VALGFRITT Passord

en: For authenticated email, password.
nb: Passord for e-post som krever autentisering.

en: Enable Growl
nb: Aktiver Growl

en: Send notifications to Growl
nb: Send varsler til Growl

en: Server address
nb: Tjeneradresse

en: Only use for remote Growl server (host:port)
nb: Brukes kun for fjerntliggende Growl tjener (vert:port)

en: Server password
nb: Passord for tjener

en: Optional password for Growl server
nb: Valgfritt passord for Growl tjener

en: Enable NotifyOSD
nb: Aktiver NotifyOSD

en: Send notifications to NotifyOSD
nb: Send varsler til NotifyOSD

en: Notification Center
nb: Varselsenter

en: Send notifications to Notification Center
nb: Send varsler til Varselsenter

en: Notification classes
nb: Varselklasser

en: Enable classes of messages to be reported (none, one or multiple)
nb: Aktiver hvilke meldingsklasser som skal rapporteres (ingen, en eller flere)

en: If you have an account at <strong>www.newzbin2.es</strong>, you can enter your account info here.<br />This will unlock extra functionality.
nb: Hvis du har konto ved <strong>www.newszbin2.es</strong>, så ka du skrive inn kontoinformasjon her.<br/>Dette vil låse opp ekstra funksjonalitet.

en: Account info
nb: Brukerinformasjon

en: Newzbin Username
nb: Newzbin Brukernavn

en: Set your account username here.
nb: Skriv inn ditt brukernavn her.

en: Newzbin Password
nb: Newzbin Passord

en: Set your account password here.
nb: Skriv inn passordet ditt her.

en: Bookmark Processing
nb: Bearbeider bokmerkene

en: Auto-Fetch Bookmarks
nb: Hent bokmerkene automatisk

en: Automatically retrieve jobs from your bookmarks.
nb: Henter jobb fra bokmerkene automatisk.

en: Get Bookmarks Now
nb: Hente bokmerker nå

en: Hide Bookmarks
nb: Gjem bokmerker

en: Show Bookmarks
nb: Vis bokmerker

en: Un-Bookmark If Download Complete
nb: Fjern bokmerke etter nedlasting

en: Remove from bookmark list when download is complete.
nb: Ta bort fra bokmerkeslisten når nedlastingen er ferdig.

en: Checking Interval
nb: Oppdateringsintervall

en: In minutes (at least 15 min).
nb: I minutter (minst 15 min).

en: Processed Bookmarks
nb: Bearbeider bokmerker

en: If you have an account at <strong>www.nzbmatrix.com</strong>, you can enter your account info here.<br />This is required if you want to use the RSS feeds of this site.
nb: Om du har en konto på <strong>www.nzbmatrix.com</strong>, så kan du skrive inn brukerinformasjonen her.<br />Det kreves for at du skal kunnr bruke RSS-feeden fra nzbmatrix.

en: NzbMatrix Username
nb: NzbMatrix Brukernavn

en: NzbMatrix API key
nb: NzbMatrix API-nøkkel

en: Set the NzbMatrix API key here.
nb: Skriv inn API-nøkkelen for NzbMatrix her.

en: User-defined categories
nb: Brukerdefinerte kategorier

en: Defines post-processing and storage.
nb: Definierer etterbehandling og lagring.

en: Use the "Groups / Indexer tags" column to map groups and tags to your categories.<br/>Wildcards are supported. Use commas to seperate terms.
nb: Bruke "Grupper / Indeksetiketter" kolonnen for å koble grupper og etiketter til kategorier.<br/>Jokertegn er støttet. Bruk komma for å skille vilkårene.

en: Ending the path with an asterisk * will prevent creation of job folders.
nb: Ved å avslutte filstien med en asterisk * vil arbeidsmapper ikke bli opprettet

en: Relative folders are based on
nb: Relative mapper er basert på

en: Folder/Path
nb: Mappe/Søkesti

en: Groups / Indexer tags
nb: Grupper / Indeks etiketter

en: Sorting configuration
nb: Sorteringskonfigurasjon

en: Series Sorting
nb: Seriesortering

en: Enable TV Sorting
nb: Aktiverer TV sortering

en: Enable sorting and renaming of episodes.
nb: Aktiverer sortering endring av episodenavn.

en: Pattern Key
nb: Hjelp til Sorteringsstreng

en: Clear
nb: Rens

en: Presets
nb: For innstillinger

en: Example
nb: Eksempel

en: Generic Sorting
nb: Generell sortering

en: Enable Movie Sorting
nb: Aktiver filmsortering

en: Enable generic sorting and renaming of files.
nb: Aktiverer sortering og endring av filnavn.

en: Keep loose downloads in extra folders
nb: La nedlastningen i ekstramappe være

en: Enable if downloads are not put in their own folders.
nb: Aktiver om nedlastning ikke er flyttet til egen mappe.

en: Affected Categories
nb: Påvirkede kategorier

en: Meaning
nb: Betyr

en: Pattern
nb: Mønster

en: Result
nb: Resultat

en: 1x05 Season Folder
nb: 1x05 Sesongmappe

en: S01E05 Season Folder
nb: S01E05 Sesongmappe

en: 1x05 Episode Folder
nb: 1x05 Episodemappe

en: S01E05 Episode Folder
nb: S01E05 Episodemappe

en: Title
nb: Tittel

en: Movie Name
nb: Film Navn

en: Movie.Name
nb: Film.Navn

en: Movie_Name
nb: Film_Navn

en: Show Name
nb: Show Navn

en: Show.Name
nb: Show.Navn

en: Show_Name
nb: Show_Navn

en: Season Number
nb: Sesongnummer

en: Episode Number
nb: Episodenummer

en: Episode Name
nb: Episodenavn

en: Episode.Name
nb: Episode.Navn

en: Episode_Name
nb: Episode_Navn

en: File Extension
nb: Filendelse

en: Extension
nb: endelse

en: Part Number
nb: Delnummer

en: Decade
nb: Titall

en: Original Filename
nb: Originalfilnavn

en: Original Foldername
nb: Originalt mappenavn

en: Lower Case
nb: Små bokstaver

en: TEXT
nb: TEKST

en: text
nb: tekst

en: file
nb: fil

en: Sort String
nb: Sorteringsstreng

en: Multi-part label
nb: Multi-del etikett

en: In folders
nb: I mappe

en: No folders
nb: Ingen mappe

en: Date Sorting
nb: Dato sortering

en: Enable Date Sorting
nb: Aktiver datosortering

en: Enable sorting and renaming of date named files.
nb: Aktiverer sortering og endring av navn på datomerkede filer.

en: Show Name folder
nb: Vis Navn på mappe

en: Year-Month Folders
nb: År-Måneds mapper

en: Daily Folders
nb: Daglige mapper

en: case-adjusted
nb: justert for store og små bokstaver

en: Processed Result
nb: Prosesser resultat

en: Rarely used options. For their meaning and explanation, click on the Help button to go to the Wiki page.<br>Don't change these without checking the Wiki first, as some have serious side-effects.<br>The default values are between parentheses.
nb: Sjeldent brukte valg. for å finne forklaring og betydning, klikk på hjelpknappen for å gå til Wiki siden.<br>Ikke endre på disse uten å sjekke Wiki først, siden noen av dem har alvorlige bieffekter.<br>Standardverdiene står i parantes.

en: Edit NZB Details
nb: Endre NZB detaljer

en: Delete
nb: Fjern

en: Top
nb: Topp

en: Up
nb: Opp

en: Down
nb: Ned

en: Bottom
nb: Bunn

en: All
nb: Alle

en: Invert
nb: Invertere

en: Filename
nb: Filnavn

en: Subject
nb: Emvne

en: Age
nb: Tid

en: Selection
nb: Utvalg

en: Are you sure you want to delete
nb: Er du sikker på at du vil fjerne

en: Refresh
nb: Oppdatere

en: Options
nb: Alternativer

en: Page
nb: Side

en: Prev
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: First
nb: Første

en: Last
nb: Siste

en: Close
nb: Steng

en: Set Pause Interval
nb: Sett pauseintervall

en: Sort
nb: Sortere

en: Purge the Queue?
nb: Vil du virkelig slette køen?

en: Pause Interval
nb: Pauseintervall

en: Pause for 5 minutes
nb: Pause 5 minutter

en: Pause for 15 minutes
nb: Pause 15 minutter

en: Pause for 30 minutes
nb: Pause 30 minutter

en: Pause for 1 hour
nb: Pause 1 time

en: Pause for 3 hours
nb: Pause 3 timer

en: Pause for 6 hours
nb: Pause 6 timer

en: Pause for 12 hours
nb: Pause 12 timme

en: Pause for 24 hours
nb: Pause 24 timer

en: Sort by Age <small>Oldest&rarr;Newest</small>
nb: Sorter etter alder <small>Eldst&rarr;Ny</small>

en: Sort by Age <small>Newest&rarr;Oldest</small>
nb: Sorter etter alder <small>Ny&rarr;Eldst</small>

en: Sort by Name <small>A&rarr;Z</small>
nb: Sorter etter navn <small>A&rarr;Z</small>

en: Sort by Name <small>Z&rarr;A</small>
nb: Sorter etter navn <small>Z&rarr;A</small>

en: Sort by Size <small>Smallest&rarr;Largest</small>
nb: Sorter etter størrelse <small>Minst&rarr;Størst</small>

en: Sort by Size <small>Largest&rarr;Smallest</small>
nb: Sorter etter størrelse <small>Størst&rarr;Minst</small>

en: Rename
nb: Endre navn

en: Left
nb: Venstre

en: Purge the History?
nb: Vil du virkelig slette historikken?

en: Changes have not been saved, and will be lost.
nb: Endringer som ikke er lagret vil gå tapt.

en: Open Source URL
nb: Åpen kildekode URL

en: Storage
nb: Lagring

en: View Script Log
nb: Se skriptlogg

en: You must enable JavaScript for Plush to function!
nb: Du må aktivere Javaskript for at Plush skal fungere!

en: Add NZB
nb: Legg til NZB

en: Plush Options
nb: Plush Valg

en: Update Available!
nb: Oppdatering tilgjengelig

en: Pause for how many minutes?
nb: Pause i hvor mange minutter?

en: Pause for...
nb: Pause i...

en: Multi-Operations
nb: Multioperasjoner

en: Top Menu
nb: Toppmeny

en: On Finish
nb: Ved avslutning

en: Sort by Age <small>(Oldest&rarr;Newest)</small>
nb: Sorter på Alder <small>(Eldst%rarr;Yngst)</small>

en: Sort by Age <small>(Newest&rarr;Oldest)</small>
nb: Sorter på Alder <small>(Yngst%rarr;Eldst)</small>

en: Sort by Name <small>(A&rarr;Z)</small>
nb: Sorter på Navn <small>(A%rarr;Å)</small>

en: Sort by Name <small>(Z&rarr;A)</small>
nb: Sorter på Navn <small>(Å%rarr;A)</small>

en: Sort by Size <small>(Smallest&rarr;Largest)</small>
nb: Sorter på Størrelse <small>(Minst&rarr;Størst)</small>

en: Sort by Size <small>(Largest&rarr;Smallest)</small>
nb: Sorter på Størrelse <small>(Størst&rarr;Minst)</small>

en: Purge
nb: Slett og rydd

en: Max Speed
nb: Maks. hastighet

en: Apply to Selected
nb: Bruk på Valgte

en: Refresh Rate
nb: Oppdateringsfrekvens

en: Container Width
nb: Kontainer bredde

en: Confirm Queue Deletions
nb: Bekreft Sletting av Kø

en: Confirm History Deletions
nb: Bekreft Sletting av Historie

en: This will prevent refreshing content when your mouse cursor is hovering over the queue.
nb: Dette vil hindre oppfrisking av innhold når muspekeren er over køen

en: Block Refreshes on Hover
nb: Blokker oppfrisking når musen svever over

en: Upload: .nzb .rar .zip .gz
nb: Last opp: .nzb .rar .zip .gz

en: Optionally specify a filename
nb: Valgfritt spesifiser filnavn

en: Progress
nb: Jobb

en: Not enough disk space to complete downloads!
nb: Ikke nok diskplass for å fullføre nedlastingen.

en: Free (Temp)
nb: Ledig (midlertidig)

en: Queue repair
nb: Reparer Kø

en: <strong>Read Feed</strong> will get the current feed content. <strong>Force Download</strong> will download all matching NZBs now.
nb: <strong>Les kildestrøm</strong> vil hente gjeldende kildestrømsinnhold. <strong>Tving Nedlasting</strong> Vil laste ned alle samsvarende NZB'er nå.

en: Hour:Min
nb: Time:Minutt

en: Delete Completed
nb: Slett Ferdige

en: Delete the all failed items from the history?
nb: Ta bort alle feilmeldinger fra historikken?

en: Delete Failed
nb: Slett Mislykkede

en: Links
nb: Lenker

en: Showing %s to %s out of %s results
nb: Viser %s til %s av %s resultat

en: Showing one result
nb: Viser et resultat

en: Email Sent!
nb: Sendte E-post!

en: Notification Sent!
nb: Varsel sendt!

en: Saving..
nb: Lagrer..

en: Saved
nb: Lagret

en: Speed
nb: Hastighet

en: Toggle Add NZB
nb: Vis/Skjul Legg til NZB

en: DualView1
nb: Visning 1

en: DualView2
nb: Visning 2

en: Custom
nb: Tilpasse

en: Get Bookmarks
nb: Hente bokmerker

en: Are you sure you want to restart SABnzbd?
nb: Er du sikker på at du vil omstarte SABnzbd?

en: Refresh rate
nb: Oppdateringsfrekvens

en: Delete All
nb: Ta bort alle

en: Hide Edit Options
nb: Skjul redigeringsalternativer

en: Show Edit Options
nb: Vis redigeringsalternativer

en: Edit
nb: Endre

en: Timeleft
nb: Gjenstår

en: SABnzbd Quick-Start Wizard
nb: SABnzbd Hurtigstart Guide

en: SABnzbd Version
nb: SABnzbd Versjon

en: Previous
nb: Forrige

en: Access
nb: Tilgang

en: I want SABnzbd to be viewable by any pc on my network.
nb: Jeg vil at SABnzbd skal kunne brukes fra alle datamaskiner i mitt nettverk.

en: I want SABnzbd to be viewable from my pc only.
nb: Jeg vil at SABnzbd kun skal kunne brukes fra min datamaskin.

en: Password protect access to SABnzbd (recommended)
nb: Passordbeskytte tilgangen til SABnzbd (anbefales)

en: Enable HTTPS access to SABnzbd.
nb: Aktiver HTTPS protokoll for tilgang til SABnzbd.

en: Misc
nb: Diverse

en: Launch my internet browser with the SABnzbd page when the program starts.
nb: Start webleseren med SABnzbd's side når programmet startes.

en: Server Details
nb: Serverinstillinger

en: Please enter in the details of your primary usenet provider.
nb: Skriv inn opplysningene om din primære usenet leverandør.

en: In order to download from usenet you will require access to a provider. Your ISP may provide you with access, however a premium provider is recommended.
nb: For å laste ned fra usenet trenger du tilgang til en leverandør. Din internettleverandør kan gi deg tilgang, men en "proff" leverandør anbefales.

en: Don't have a usenet provider? We recommend trying %s.
nb: Har du ikke noen usenet leverandør? Vi anbefaler å prøve %s.

en: The number of connections allowed by your provider
nb: Antallet tilkoblinger som er tillatt av din leverandør

en: E.g. 8 or 20
nb: F.eks 8 eller 20

en: Select only if your provider allows SSL connections.
nb: Velges kun om din leverandør tillater SSL-tilkoblinger.

en: Click to test the entered details.
nb: Klikk her for å teste serverinstillingene.

en: This field is required.
nb: Detta feltet kreves.

en: Please enter a whole number.
nb: Bruk et heltall.

en: If you are a member of newzbin or nzbmatrix, you may enter your username and password here so we can fetch their nzb's. This stage can be skipped if you don't use either services.
nb: Om du er medlem på newzbin eller nzbmatrix kan du bruke ditt brukernavn og passord her så kan vi hente dine nzb filer. Dette kan hoppes over om du ikke bruker deres tjenester.

en: Automatically download bookmarked posts.
nb: Last automatiskt ned bokmerkede poster.

en: E.g.
nb: Eks.

en: Restarting SABnzbd...
nb: Starter SABnzbd på nytt...

en: Setup is now complete!
nb: Installasjonen er nå ferdig!

en: SABnzbd will now be running in the background.
nb: SABnzbd kommer nå å kjøres i bakgrunnen.

en: Closing any browser windows/tabs will NOT close SABnzbd.
nb: SABnzbd kommer ikke til å avsluttes om du lukker vinduet eller fanen i webleseren.

en: After SABnzbd has finished restarting you will be able to access it at the following location: %s
nb: Etter at SABnzbd har startet på nytt får du tilgang på følgende adresse: %s

en: It is recommended you right click and bookmark this location and use this bookmark to access SABnzbd when it is running in the background.
nb: Det er anbefalt at du lagrer denne siden som et bokmerke for å treffe SABnzbd når det kjøres i bakgrunnen.

en: Further help can be found on our
nb: Øvrig hjelp kan du finne på vår

en: Go to SABnzbd
nb: Gå til SABnzbd

en: Step One
nb: Steg en

en: Step Two
nb: Steg to

en: Step Three
nb: Steg tre

en: Step Four
nb: Steg fire

en: Step Five
nb: Steg fem

en: E.g. 119 or 563 for SSL
nb: F.eks 199 eller 563 for SSL

en: Exit SABnzbd
nb: Avslutt SABnzbd

en: Start Wizard
nb: Start Veiviser

en: If you do not have an account it can be created at
nb: Hvis du ikke har en bruker, kan det opprettes på

en: 
    SABnzbd comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions.
    It is licensed under the GNU GENERAL PUBLIC LICENSE Version 2 or (at your option) any later version.
nb: 
    SABnzbd kommer HELT UTEN GARANTI.
    Dette er fri programvare, og du kan redistribuere det under visse vilkår.
    Det er lisensier under GNU GENERAL PUBLIC LICENSE Versjon 2 eller senere versjoner.

en: Error getting TV info (%s)
nb: Kunne ikke hente TV info (%s)

en: Failed to rename: %s to %s
nb: Kunne ikke endre navn fra: %s til %s

en: Failed to rename similar file: %s to %s
nb: Kunne ikke endre navn på lik fil: %s til %s

en: Invalid nzbmatrix report number %s
nb: Ugyldig nzbmatrix rapporteringsnummer %s

en: You need an nzbmatrix VIP account to use the API
nb: Du trenger en nzbmatrix VIP konto for å bruke API'en

en: Invalid nzbmatrix credentials
nb: Ugyldige nzbmatrix brukernavn og/eller passord

en: Problem accessing nzbmatrix server (%s)
nb: Oppkoblingsproblem til nzbmatrix server (%s)

en: The hostname is not set.
nb: Du har ikke stilt inn vertsnavn.

en: There are no connections set. Please set at least one connection.
nb: Ingen tilkoblinger er aktivert. Du må aktivere minst en tilkobling.

en: Password masked in ******, please re-enter
nb: Passordet er skjult med ******, prøv igjen

en: Invalid server details
nb: Ugyldige server-innstillinger

en: Timed out: Try enabling SSL or connecting on a different port.
nb: Tidsavbrudd: Prøv å aktivere SSL eller bruk en annen port.

en: Timed out
nb: Tidsavbrudd

en: Invalid server address.
nb: Ugyldig server-adresse.

en: Server quit during login sequence.
nb: Server avbrøt undet innloggingssekvens

en: Server requires username and password.
nb: Server krever brukernavn og passord.

en: Connection Successful!
nb: Tilkobling lyktes!

en: Authentication failed, check username/password.
nb: Godkjenning mislyktes, kontroller brukernavn og passord.

en: Too many connections, please pause downloading or try again later
nb: For mange tilkoblinger, sett nedlasting på pause eller prøv igjen senere

en: Could not determine connection result (%s)
nb: Kunne ikke koble til (%s)
